Ako na to ?

Úvod Naše služby Výstavba domov

Výstavba domov:

 

- sprostredkovanie a zrealizovanie kúpy pozemku podľa výberu klienta /lokalita, veľkosť, cena, IS/

- zabezpečenie vypracovania projektu k realizácii výstavby "dom na kľúč", podľa vlastnej predstavy

- vybavenie stavebného povolenia na príslušnom stavebnom úrade

- zabezpečenie výstavby rodinného domu

- odovzdanie domu /protokol/

vystavba domov 

1. Stretnutie a konzultácie

Pri úvodnom stretnutí nám poviete vaše predstavy o bývaní. My vám vysvetlíme, ako a v čom všetkom vám pomôžeme.

2. Financovanie

Výstavba rodinného domu býva väčšinou najväčšou životnou investíciou. Riešenie financovania je prvým krokom k splneniu rodinného sna.

Máte niekoľko možnosti financovania a to: z vlastných zdrojov, hypotekárny úver, stavebné sporenie..., s tým Vám rád pomôže náš špecialialista.

3. Výber pozemku pre rodinný dom

Dôležitú úlohu pri výbere pozemku pre RD zohráva lokalita, kde by sa mala brať do úvahy hlučnosť, zeleň, dostupnosť autom aj hromadnou dopravou. Tiež občianska vybavenosť, detské ihriská, školy, kino, divadlo. Hlavné je si overiť na stavebnom úrade, či je na vybranom pozemku možné stavať.

Dobré je si zistiť, či v blízkom okolí nie je plánovaná výstavba priemyselného podniku alebo továrne. Výpis z katastra nehnuteľností zase dokáže predísť nepríjemnostiam s vecným bremenom alebo záložným právom vzťahujúcich sa k pozemku.

4. Voda a elektrina

Pred začiatkom samotnej výstavby je potrebné, aby na vybranom pozemku bola možnosť pripojenia alebo vybudovanie inžinierskych sietí. Jedná sa o elektrinu, vodovod, kanalizáciu a plyn.

5. Podpis zmluvy

Spíšeme zmluvu o projektovej dokumentácii a štartovacej podpore, aby sme mohli začať so zariaďovaním všetkého podstatného.

6. Projektová dokumentácia

Vypracujeme vám stavebnú dokumentáciu, na základe ktorej je každá stavba alebo rekonštrukcia realizovaná. Každá projektová dokumentácia pre stavebné povolenie musí byť v súlade s vyjadrením stavebného úradu a iných správnych orgánov, niekedy tiež susedov. Spracovanie projektovej dokumentácie vám vykoná autorizovaná osoba. Projekt môžeme upraviť podľa vašich prianí a požiadaviek. Na základe projektu zostavíme položkový rozpočet a predložíme vám ho na schválenie. Súčasťou projektovej dokumentácie je aj energetický certifikát.

7. Ohlásenie a stavebné povolenie

Všetky potrebné dokumenty odovzdáme za vás stavebnému úradu. Vydanie stavebného povolenia trvá 30 – 60 dní. Bez povolenia od stavebného úradu nesmieme začať stavať.

8. Stavba základovej dosky

Po vybavení všetkých potrebných dokumentov a formulárov, vypracovaním projektu a výberu pozemku výstavby, je konečne na čase samotná výstavba základovej dosky, ktorá je veľmi dôležitou súčasťou stavby a základom hrubej stavby.

Základné kroky:

 • zameranie bodu nula,
 • zrovnanie terénu a skrývku ornice,
 • zemné práce,
 • základové pásy,
 • šálovacie tvarnice, zhutnenie,
 • kanál, voda, karirohože,
 • zaliatie betónu,

9. Stavba hrubej stavby

Proces hrubej stavby je sprevádzaný celým radom činností a prác. Všetky práce sú veľmi dôležité a tvoria základ celého domu. Je teda potrebné sa im patrične venovať a nič nepodceniť.

Súčasťou hrubej stavby sú:

 • stavba hrubej stavby – obvodové steny,
 • hrubá stavba – priečky,
 • schody,
 • komín,
 • veniec,
 • konštrukcie strechy a strešná krytina,
 • okná,

10. Vnútorné rozvody a inštalácie

V tejto časti výstavby sa jedná prevažne o vybudovanie elektroinštalácie, vody a kanalizácie, rozvodu plynu, kúrenia a ohrevu vody, následne poter,

11. Dokončovacie práce hrubej stavby

V tejto chvíli už dom stojí. Je vytvorená celková hrubá stavba a sú nainštalované všetky rozvody. Na rad prichádzajú vnútorné omietky a štuky, vchodových a balkónových dverí, v prípade garáže i garážových brán.

Vzhľadom k vysokému rastu cien za energie sa v dnešnej dobe zatepľujú domy pomocou fasádneho polystyrénu, ktorý zvyšuje tepelný odpor stien a udržiava tak v interiéroch vhodnú teplotu. Vďaka zatepleniu nielen ušetríte za vykurovanie, ale zároveň zvýšite hodnotu svojho domu.

Dom získa farbu vďaka finálnej fasáde a sokla domu.

12. Riešenie interiéru

Po dokončení prác zvonku domu, prichádza na rad interiér. Zateplenie stropu, raster, sadrokartón, sanita, obklady a dlažby, technická miestnosť, rekuperácia, dokončuje sa schodisko, plávajúce podlahy, interierové dvere, prahy a prechody. . Na záver sa maľuje a riešia sa zásuvky, vypínače a osvetlenie.

13. Kolaudácia

Stavba musí prejsť kolaudačným konaním. To vykonáva stavebný úrad formou schvaľovacej prehliadky, pri ktorej sa zistí, či je dom postavený podľa schváleného zámeru a pripravený k bezpečnému užívaniu. Pri vyhodnotení dostanete „kolaudačný súhlas“ a môžete začať bývať.

14. Zariadenie interiéru

Po kolaudácii sa už môžete nasťahovať. Zariadiť si interiér zaberie veľa času i práce. Cieľom je predovšetkým, aby ste sa cítili doma.

15. Vonkajšie úpravy

Súčasne so zariaďovaním interiéru domu môžu prebiehať vonkajšie úpravy. Počnúc odvodnením, usadením plotu, vytvorením parkoviska, chodníčkov, terasy s posedením až po výsev trávy a vytvorenie našej vlastnej záhrady. Skrátka vytváranie nielen domácej atmosféry v rodinnom dome, ale aj priestoru okolo neho.

16. Záručný a pozáručný servis

Sme tu pre vás aj po dokončení stavby. Poskytneme Vám servis na všetko vo vašom dome a nenecháme vás „v kaši“, keď budete potrebovať našu pomoc.